Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Süt Ürünleri

Süt Ürünleri

Kahvaltı soframızın belki de en gözde kahvaltılığıdır peynir. Kocaman bir tabak içerisinde sevdiğimiz Peynir Çeşitleri olmadan bir kahvaltı biraz eksik kalırdı doğrusu. Sadece kahvaltıda değil birçok tarifte peynirlerin o nefis tadından yararlanıyoruz. Bu noktada Gurme Tabağı, beyaz peynirleri, kaşar peynirleri, tulum peynirleri ve yöresel peynirler ile peynir kültürünüze bambaşka tatlar katmaya hazır.

Beyaz Peynirler

Peynirler arasında ünü tüm dünyaya duyulan Divle Obluk Tulum Mağara Koyun Keçi Peyniri, Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Divle (Üçharman) Köyü ve civar köylerde üretilerek Divle obruk mağarasında olgunlaştırılmıştır. Uzun ve meşakatli bir süreç sonrasında sizlerle buluşturulan Divle obruk peyniri, yoğun aroması ve kendine özgü kokusu ile gönlünüzde taht kuracaktır.

Bunun yanı sıra, Boğatepe köyünün  lezzetlerinden biri olan Tam Yağlı Beyaz Peynir, günlük elde edilen sütlerin, peynir mayası ile mayalanıp süzgeçlerden geçirilmesi ile elde edilir. Tamamen geleneksel yöntemler kullanılarak sizlerle buluşturulan söz konusu beyaz peynir, yumuşacık kıvamı ve damaklarınızda bırakdığı lezzet ile vazgeçilmeziniz olacaktır.

Kaşar Peynirleri

Çok çeşitli çiçek meralarında otlayan ineklerin günlük sütleriyle imal edilen Kars Kaşar Peynirleri, özgün tadı ve özenle geçen hazırlık aşaması ile peynir gurmelerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Eski ve taze kaşar seçeneklerinin yer aldığı kategoride, damak tadınıza uyum sağlayacak kaşar peyniri çeşitleri sizleri bekliyor.

Tulum Peyniri

Erzincan inek tulum peyniri, çorum tulum peyniri ve boğatepe keçi tulum peynirlerini aynı anda sizlerin beğenizine sunan Gurma Tabağı, tulum peyniri sevenlere fazlasıyla hitap ediyor. Olgunlaşma süresine ve tulum çeşiterine göre farklılık gösteren Tulum Peynirleri, sabır ve emek gerektiren bir yapım sürecinden sonra eşsiz kokusu ve lezzeti ile sofralarımızdan eksik etmeyeceğimiz bir tat haline dönüşmekte.

Yöresel Peynirler

Geleneksel yöntemler kullanılarak elde edilen Yöresel Peynirler, birbirinden farklı lezzetleri ile pek çok damak tadına hitap etmektedir. Tuzsuz malakan peyniri, dil peyniri, otlu peynir, cecil peyniri, örgü peynir yöresel lezzetler arasında yerini alırken, peynir çeşitleri arasından sıyrılan, Boğatepe köyünde özel olarak üretilen gravyer peyniri kategorinin en dikkat çeken lezzetidir. İlk defa yüzyıllar önce üretimine başlanan Kars Gravyer Peyniri, ustaların özel tarifine sadık kalınarak aynı geleneksel lezzetiyle günümüzde sizlerle buluşmaya devam ediyor.

Süt Ürünlerinde Doğru Adres: Gurmetabagi.com

Ülkenin dört bir yanından sıkça ziyaret edilen ve çokça talep alan Boğatepe köyünün doğal ürünleri ise şimdi tek tıkla kapınıza kadar geliyor. Gurmetabagi.com olarak 7 gün 24 saat aktif olan online sitemiz, eşsiz ve geleneksel olan lezzetleri en kısa sürelerde sizlerle buluşturuyor. Tazelik ve orijinallik garantisiyle satışta olan peynir çeşitlerimiz, hiçbir aracı kuruma teslim edilmeden üretim yerinden direkt olarak elinize ulaştırılıyor.

Yükleniyor...