Sıkça Sorulanlar İçinde Ara

 • Siparişim Kaç Günde Teslim Edilir?

  Sitemize vermiş olduğunuz siparişlerinizde ; ürün stoklarımızda hazır ise en geç 1 gün sonra; stoklarımızda hazır değil ve ana firmadan tedarik edilecek ise en geç 5 iş günü içerisinde tarafınıza kargolanacaktır. Eğer ana firma stoklarında da ürün mevcut değil ise siparişinizin akabinde tarafınıza arkadaşlarımız ulaşacaklar ve size en geç termin bilgisin mutlaka vereceklerdir.

 • Ücretsiz Kargo Var mı?

  Online yapacağınız tüm ürünlerde kargo ücretsizdir.

 • Kredi kartlarına taksit imkanı var mı?

  Anlaşmalı olduğumuz tüm kredi kartlarına 12 aya varan taksit seçeneklerimiz bulunmaktadır.

 • Havale/ EFT ile Ödeme Yapabilir miyim?

  Banka:
  İş Bankası
  Şube
  : Yenigün 3413
  IBAN
  : TR130006400000134131540853
  Hesap Sahibi:
  Katipoğlu Day.Tük Malları Halı ve İnş.San.Tic.Ltd.Şti Bilgileriyle ödeme adımında EFT/Havale ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

 • Verdiğim Siparişi İptal Edebilir miyim?

  Üye girişiyle yaptığınız alışverişinizi hesabım>siparişler kısmından ya da

  no’lu hattımızdan ve

  mail adresimizden bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

 • İade Seçenekleri ve Süreci Nasıldır?

  Sitemiz tarafından satın almış olduğunu ürünleri en geç 14 iş günü süresinde tarafımıza ambalajlı ve faturalı olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile koşulsuz olarak gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp gerekli kontrolleri yapıldığı anda iade tutarınız kartınıza veya hesabınıza iade edilecektir.

 • Halı Çeşitleri Nelerdir?

  Firmamız tarafından satışa sunulan çok fazla çeşitli halılar yer almaktadır. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • Makinada Yıkanabilir Halılar Kaç Derecede Yıkanır?

  Firmamız tarafından satılan halılar genel manada ince ve ya ideal ebatlardaki dikdörtgen şekilde ya da yuvarlak şekilde yıkanabilir çeşitlerinin ne şekilde yıkanması gerektiği gibi kullanım talimatları içinde yer alırlar. Günümüzde bu halı modelleri çamaşır makinelerinde kaç derece içeriğinde yıkanacağı ile ilgili genel bir durumdan da bahsetmek doğru olmayacaktır. Fakat her ne kadar farklılık gösterse de birçok halı genel olarak 30 derecede sıkma yapılmadan da yıkanabilmektedir. Eğer halı ürünleri 0 pamuk ise yıkanabilen ince halılarda mutlaka yumuşatıcı kullanmak gerekmektedir. Öte yandan da çamaşır makinesine atmak istemiyor iseniz genel manada halı yıkama şampuanlarını da tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz.

 • Halılar Nasıl Ölçülür?

  Halıcımdan firmamız tarafından üretilmekte ve satışa sunulmakta olan halıların genel olarak ölçümünü yapabilmek amacı ile önce enini ve ya akabinde boyunu ölçerek çarpıp kaç metrekare olduğunu da öğrenebilirsiniz. Yani eni 200 cm ve boyu 300 cm olan herhangi bir model halı 6 metrekare büyüklüğünde olmaktadır. Yuvarlak halı modellerin genel manada ölçümlerini de yapabilmek için ise çapın karesini almak gerekmektedir. Bu şekilde de yuvarlak halı modellerini ölçmek mümkün olmaktadır.

 • Halılar Nasıl Temizlenir?

  Günümüzde genel olarak halıları temizleyebilmek amacı ile her hafta düzenli bir şekilde elektrikli süpürge ile üzerindeki tüylerin yönünde süpürme işlemlerini yapmanız gereklidir. Şampuan veya farklı kimyasallar uygulamayı planlıyor iseniz ilk önce halının temizlenme koşullarını da bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca risk almak istemiyor iseniz ilk etap için uygulamayı küçük bir halı parçasında deneyip işe yarayıp yaramadığını da önceden gözlemleyebilirsiniz. Temizler iken genel olarak çok sert davranmamalı ya da halı temizleme işleminizi bitirdikten sonrasında da yalnızca duru suya batırmış olan sünger ve ya paspas yardımı ile beraber durulamak mümkün olur.

 • Üretim Şekline Göre Hangi İpliği Tercih Etmelimiyim?

  Günümüzde halılarda en çok kullanılan iplik türleri; akrilik , polyester , viskon ve bambu ipliklerdir.

  Akrilik iplikler
  ; kullanımı kolay, temizliği rahat, zamanla keçeleşme veya deformasyona uğramayacak uzun ömürlü iplik türlerindendir. Bu iplikle dokunan halılarda hav çıkarma diye tabir ettiğimiz halının fazla tüyünün çıkması olacaktır. Akrilik ürüne göre oldukça normal bir durumdur. Bu süreç halının günlük süpürülmesi ile zamanla ortadan kaybolacaktır.
  Polyester iplikler
  yine leke tutmama özelliğine sahip hav toz vs çıkarmayan iplik türlerindendir. Akrilik iplikle dokunmuş ürünlere göre deformasyonu daha kolaydır.
  Visko ve Bambu
  ürünler ise daha üst kalite ürünlerde kullanılan daha narin ve daha dikkatli kullanılması gereken iplik türlerindendir. Bu tarz ürünler beyaz sabun kullanılarak silinmeli ve ya profesyonel halı firmalarına verilmelidir.

 • Tema & Desene Göre Halılar Nelerdir?

  Çoğu tüketici adına halı satın alır iken, seçilecek olan halı tarzı önemli husus olur. Bir halı stiline bağlı olarak, evdeki diğer dekor parçaları ile beraber sorunsuz şekilde uyum sağlayabilir. Modern stil halılar, 19. yüzyılın sonlarına doğru popülerliği yükselen halı stili olmaktadır. Günümüzde Halıcımdan firmamız tarafından çok talep görmektedir.


  genel olarak evde yer alan diğer modern parçalar ile kusursuz şekilde uyum sağlamak adına tasarlanmış basit tasarımları ile karakterize edilmektedir.


  genelde çiçekler ve ya madalyonlar gibi pek çok klasik tasarım motifleri içerirler. Bu halılar genel olarak mavi ve bordo zeminlere sahiptir ve genel olarak zengin duruşu olur.


  genel olarak 1920 ile 1980 yılları arasında olan el dokuma halılar, genelde eskitme, ağartma ve ya boyama gibi işlemlerin yapılması ile elde edilmektedir. Canlı ve ya neon renklerin yanı sıra açık mavi ve ya su yeşili gibi çeşitli soft renkler mevcut olur.

 • Şekillerine Göre Halılar Nelerdir?

  Tüm bu halı çeşitleri ve ya farklı yapım stillerinin yanında, halı farklı çeşitlerde de temin edilebilir. İhtiyaçlara ve de tarza bağlı olarak, halı şekli önemli olabilir. Bu çeşitler aşağıdaki gibidir.


  genel olarak Halıcımdan tarafından en fazla satılan ve tercih edilen klasik olan halı şeklidir.


  antre ve ya yuvarlak yemek masaların altında kullanılabilir.


  genel olarak koridor antre ve ya mutfak gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Bu halılar farklı uzunluklarda ve ya farklı enlerde mevcut şekilde satılabilir.


  dikdörtgen halılarda yer alan keskin köşeler yumuşatılarak ilgili halının estetik görüntüsü de artırılmış olur. Bu halıların genel olarak kullanımı da gittikçe artış göstermektedir.

 • Kullanım Alanlarına Göre Halılar Nelerdir

  Günümüzde Halıcımdan tarafından satılan halı çeşitleri kullanım alanlarına, üretim şekillerine ve tema desene bağlı olacak şekilde aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. Bu
  Halı Çeşitleri;  genel olarak her zaman için ilk akla gelen üründür.


  koridor antre ve ya mutfak gibi alanlarda kullanılan halılardır. Farklı uzunluklarda ve de farklı enlerde mevcut olurlar.


  başka halılardan farklı olarak gerekli sağlık koşullarını taşımalı ve de lekelere dirençli olmalıdır.


  genel olarak su ile sürekli temas edecek ve kaymazlığı olması gereken halılardır.


  günümüzde evlerin yoğun yaşam alanı olduğu için lekeye dayanıklı, kaymaz ve de yıkanabilir olmalıdır.


  genel olarak rahatlığın merkezi olarak bilinen yatak odalarında çok yumuşak doku ve ya konforlu kullanım sunmalıdır.

 • Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Yaşam alanlarınızı kişiselleştirmenin pratik yollarından biri olan halı, evin genel olarak dekorasyonuna uygun seçildiği zaman genel olarak doğal bir hava da katarak evinizde muhteşem arka plan yaratabileceği dikkat çekici odak noktası ortaya çıkarabilir. Halıcımdan ailesi olarak eviniz için çok çeşitli modeller satmaktayız. Size en uygun olan halı modelleri bulabilmek adına evin genelinde yer alan atmosferin nasıl olacağı da çok önemlidir. Eviniz bütün kişisel zevkinizi yansıtır, halı modelleri


  de bunun bir parçası olur. Evinize genel olarak halı modelleri alırken, yer döşeme renginden mobilya tasarımına kadar hemen her detaya dikkat etmelisiniz. Eğer sade detaylara sahip eviniz varsa; halı seçerken daha desenli, renkli ve ya dokulu halıları tercih edip evinize hareket kazandırabilirsiniz. Ayrıca yaşam tarzınız halı seçimi yaparken her zaman göz önünde bulundurmanız gerekli noktalardan olur.

Yükleniyor...