Peynir Kültürünüze Frico Peynirlerini Ekleyin!

Tarih: 27.03.2023 13:20
Peynir Kültürünüze Frico Peynirlerini Ekleyin!
Frico peynir Çeşitleri aradığınız o lezzettin çok uzaklarda olmadığını sizlere gösterecektir.

Hollanda'nın En Ünlü Peyniri ile Tanışın!

Bazı peynirler vardır ki damaklarınızda izi kalır, sizleri bambaşka diyarlara götürür ve peynir tabağınızın olmazsa olmazı halini alır. Henüz öyle bir peynir ile tanışmadıysanız, biz sizleri Hollanda’nın en meşhur peyniri ile tanıştıralım: Frico.
Hollanda Kraliyet süt işleme firması olan Friesland Campina 11 milyar euro global cirosuyla dünyanın 1 numaralı peynir üreticisi olup dünyanın ilk süt kooperatifidir. Frico peynir markası ile ününe ün katan Frisland Campina, kökeni çok eskilerden gelen peynirleri günümüze taşıyarak, peynir kültürünüze gurme bir dokunuş yapmaya geliyor. Birbirinden farklı pek çok çeşitle damak zevkinize hitap etme konusunda oldukça iddialı olan Frico, aradığınız o lezzettin çok uzaklarda olmadığını sizlere gösterecektir. O halde gelin, Frico Peynirleri çok daha yakından tanıyalım…
 

Frico Otlu Edam Peyniri

İsmini Hollanda’nın kuzeyinde bulunan şehirden olan Frico Edam Peyniri, inek sütünden üretilmektedir. Yarı sert yapısı, hafif tuzlu tadı ve düşük yağ oranı ile her anlamda eşsiz birer peynir çeşidi olan söz konusu otlu edam peyniri, yalnızca tadı ile değil muhteşem otlu kokusu ile de sizleri kendisine hayran bırakır. Kahvaltı sofranızdan içecek saatlerinize kadar hemen hemen her alanda tercih edebileceğiniz bu peynir, üzeri parafinle kaplanmakta ve tekerlek biçiminde satışa sunulmaktadır. 
 

Frico Cumin Gouda Peyniri

Taze meyvelerinizin yanına iyi gidecek ya da peynir tariflerinize lezzet katacak bir peynir arıyorsanız, Frico Cumin Gouda Peyniri tam size göre. Tam kıvamında baharatı, hafif yumuşak yapısı ve tuz oranı ile İthal Peynir Çeşitleri arasında dikkat çeken bu peynir, peynir tercihlerinize mutlaka eklemeniz gereken lezzetlerden. 
 

Frico Mimolette Peyniri

Turuncu rengi, yoğun kokusu, pürüzsüz yapısı ve nefis lezzeti ile çok yönlü bir peynir deneyimi sunan Frico Mimolette, içecek saatlerinizin aranan ismi olmakla kalmayacak neredeyse her sofranızı zenginleştirecektir. Tamamen geleneksel usullere göre üretilen Hollanda Peyniri, yemeye doyamayacağınız bir tat olarak karşınıza çıkıyor. 
 
Yükleniyor...